Zamek z funkcją domykania – GN 116.1

artykułyzamki

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty nowy zamek z funkcją domykania GN 116.1, który jest efektem ewolucji zamka o oznaczeniu GN 116. Już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę nowy design,bazujący na nowym pokrętle radełkowanym GN 7336.

zamek z funkcją domykania
Rys.1. Zamek z funkcją domykania  GN 116.1.

Najważniejsze zmiany kryją się jednak w środku. Tak jak w poprzedniej wersji, przekręcając pokrętło zgodnie z ruchem wskazówek zegara o 90 stopni, rygiel zachodzi za ramę drzwiczek powodując ich zamknięcie. Kontynuując obrót rygiel zaczyna przesuwać się osiowo w kierunku pokrętła, dociskając drzwi do ramy. W przypadku pokrętła GN 116.1 skok ten może wynosić aż do 12mm.

zasada działania zamka
Rys.2. Zasada działania zamka z funkcją domykania.

Kolejną zasadniczą sprawą jest wartość siły domykania jaką możemy uzyskać. Dla momentu dokręcania pokrętła na poziomie 2Nm rygiel może generować siłę dociskową ok. 300N. Dzięki temu produkt ten możemy stosować z powodzeniem do domykania wszelkich drzwiczek czy osłon, gdzie użyto nawet bardzo sztywnych uszczelnień.

Zamek z funkcją domykania GN 116.1 możemy zamówić w jednej z 5 wielkości od A1 do A5 (Rys. 2), które umożliwiają nam pokrycie szerokiego zakresu szerokości ramy drzwi.

Jeśli chcemy ograniczyć dostęp niepowołanych osób możemy zastosować zamiast pokrętła jeden z dostępnych zamków na klucz.

dostępne wykonania zamków
Rys.3. Dostępne wykonania zamka GN 116.1.

Więcej szczegółowych informacji na stronie katalogowej produktu podanej poniżej:

 

Autor: Łukasz Pszczołowski

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowy katalogu podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
CFSQ – Zawias z wyłącznikiem
Zapięcia do przyspawania GN 854

Najnowsze artykuły

Menu