Zamek zatrzaskowy BMS

artykułyNowościzamki

Firma Elesa+Ganter stale rozszerza grupę produktów dedykowanych do stosowania przy zabudowach maszyn opartych na profilach aluminiowych lub innych konstrukcjach. Kolejnym z nich jest zamek zatrzaskowy BMS (Rys. 1). Produkt ten składa się z dwóch części: podstawy, którą montujemy na obudowie maszyny oraz elementu zatrzaskowego, mocowanego na drzwiach uchylnych.

zamknięcie zatrzaskowe

Rys. 1. Zamek zatrzaskowy BMS oraz BMS.L.

W podstawowej wersji zamka zatrzaskowego BMS otwarcie drzwi następuje poprzez pociągnięcie ich za uchwyt będący osobnym elementem. Pod wpływem działania siły sprężyna poddaje się i zwalnia zamknięcie. Natomiast wersja BMS.L posiada sprężynę ze zintegrowaną dźwignią, którą należy odciągnąć w celu otwarcia drzwi (Rys. 2). Dźwignia ta eliminuje konieczność stosowania dodatkowego uchwytu.

 

zatrzaski BMS - różnice w budowie

Rys. 2. Różnice w budowie między zamkiem zatrzaskowym BMS i BMS.L.

Gdy dźwignia zamka zatrzaskowego BMS.L jest zamknięta, maksymalne obciążenie niszczące wynosi 2500N. Tak wysoką wartość uzyskano dzięki zastosowaniu technopolimeru na bazie poliamidu, wzmocnionego włóknem szklanym. Powyżej opisywane rozwiązania sprawdzą się wszędzie tam gdzie zależy nam na szybkim i łatwym zamykaniu/otwieraniu drzwi uchylnych. Stosowane może być na różnego typu profilach aluminiowych, jak i przy konstrukcjach z innych materiałów.

Poniżej przedstawiamy przykładowe aplikacje z użyciem zamka zatrzaskowego BMS oraz BMS.L (Rys. 3).

przykłady zastosowań zatrzasków BMS

Rys. 3. Przykładowe zastosowania zamka zatrzaskowego BMS oraz BMS.L.

Bliższe szczegóły techniczne dotyczące opisanych produktów znajdują się na ich karcie katalogowej:

Autor: Łukasz Pszczołowski

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o ofercie ELESA+GANTER znajdują się w katalogu podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Targi Mach-Tool 2014
Zawiasy metalowe serii GN 237 w nowych wykonaniach

Najnowsze artykuły

Menu