Zamknięcie trzpieniowe GN 416 przeznaczone do zabezpieczania, zamykania i ustalania elementów

artykułyNowościtrzpienie

Elesa+Ganter rozszerzyła grupę elementów ustalających o zamknięcie trzpieniowe GN 416 (rys.1). Nowy produkt został zaprojektowany z myślą o aplikacjach, w których wymagane jest proste zabezpieczanie, zamykanie lub ustalanie elementów.

zamknięcie trzpieniowe

Rys.1. Zamknięcie trzpieniowe – GN 416.

Konstrukcja zamknięcia GN 416 bazuje na korpusie wykonanym ze stopu cynku, malowanym proszkowo na kolor czarny RAL 9005. Wewnątrz korpusu, na nierdzewnej sprężynie (AISI 301), przemieszcza się ocynkowany stalowy trzpień. Zamknięcie obsługuje się dźwignią z poliamidu w kolorze czarnym, która w połączeniu z czarną powłoką korpusu, wpływa na estetyczny wygląd produktu.

Charakterystyczna jest zasada działania zamknięcia, które zależnie posiada, lub nie, zabezpieczenie przed przypadkowym wysunięciem lub wciśnięciem trzpienia w skrajnych pozycjach. Typ L1 i R1 umożliwia zablokowanie trzpienia w pozycji wysuniętej oraz odwiedzionej, odpowiednio, poprzez przekręcenie dźwigni w lewo lub w prawo. Typ S nie posiada takich możliwości. Ramię dźwigni porusza się tu w prostym rowku korpusu, uniemożliwiając obracanie się trzpienia (rys.2).

Łatwy montaż, jak i regulację, umożliwiają fasolowe otwory wykonane w kołnierzu. Przystosowane zostały do współpracy z podkładkami ISO 7092.

dostępne wersje zamknięcia trzpieniowego

Rys.2. Dostępne wersje zamknięcia trzpieniowego GN 416 – Typ S, L1 i R1.

Nowe zamknięcie trzpieniowe GN 416 to idealny produkt do szybkiego blokowania ruchomych i często regulowanych elementów maszyny, jak np. pozycji narzędzia. Doskonale nadają się również do szybkiego zamykania osłon, zarówno uchylnych jak i przesuwnych. Dzięki wykonaniu w wersjach L1 lub R1, zamknięcie trzpieniowe GN 416 bardzo dobrze sprawdzi się jako zabezpieczenie w środowisku, gdzie występują duże drgania oraz aplikacjach narażonych na mimowolne, przypadkowe działanie operatora. Zestawienie użytych materiałów (stop cynku, stal ocynkowana, poliamid) gwarantuje też odporność na warunki atmosferyczne.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Autor: Stefan Lewandowski
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w katalogach papierowych oraz na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów
Kontakt
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 885 020 900 (Stefan Lewandowski)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Robot – ochroniarz
Kolumnowe wskaźniki poziomu cieczy HCZ-VT.

Najnowsze artykuły

Menu