Zapięcia do przyspawania GN 854

artykułyzapięcia

Duże zapylenie i wysokie temperatury to czynniki jakie bardzo często występują w  środowisku pracy. Do takich właśnie warunków zostały zaprojektowane nowe zapięcia do przyspawania GN 854.

Zapięcia GN 854

Zapięcie  do przyspawania GN 854 (indeks 2)

Solidna konstrukcja, odpowiednie materiały oraz spasowanie elementów gwarantują trwałość zapięcia, nawet w najcięższych warunkach pracy.

Specjalny kształt zaczepu daje możliwość siłowego rozłączenia mocowanych elementów podczas ich rozpinania.

W sytuacji, gdy spięte wcześniej elementy przylegają do siebie po otwarciu zapięcia (skleiły się bądź zapiekły), kontynuacja ruchu postępowego ramienia dźwigni spowoduje oparcie się pętli zapięcia o zaczep, dając możliwość ich rozwarcia.

Zapięcia do przyspawania GN 854 dostępne są w dwóch wykonaniach. Z pełnym ramieniem dociskowym (indeks  2) lub krótkim ramieniem z otworem (indeks 1).

Wersja skrócona może być  obsługiwana przy pomocy innego niż standardowe ramienia zaciskowego. Dodatkowo, ramię może być usunięte z otworu dźwigni na czas pracy urządzenia, co jest szczególnie istotne przy ograniczonej przestrzeni roboczej lub wysokich temperaturach.

Zapięcie GN 854

Zapięcia do przyspawania  GN 854 (indeks 1)

Dzięki dwustopniowemu skoblowi możemy  zarówno zapinać  dwa elementy, jak i działając ramieniem dociskowym w przeciwnym kierunku rozpychać je. Dodatkowym ułatwieniem jest wersja z wewnętrznym otworem, w który możemy wsunąć przedłużony pręt, co pozwoli wywrzeć znacznie większą siłę oraz po wyjęciu pręta oszczędzi przestrzeń roboczą wokół zapięcia.

Zapięcia GN 854 przystosowane są do mocowania poprzez spawanie. Opcjonalnie sam zaczep może być przykręcany lub kołkowany.

Nowe zapięcia dedykowane są do stosowania w filtrach przemysłowych, formach odlewniczych, formach do rotomouldingu czy osłonach transporterów materiałów sypkich.

Strony katalogowe prezentowanych elementów:

Autor: Łukasz Michno
Redakcja: Elesa + Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się

w nowym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz kataloguzamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 665 078 500 ( Łukasz Michno )

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Zamek z funkcją domykania – GN 116.1
PNEUMATICON 2013

Najnowsze artykuły

Menu