Zapięcia kątowe typ „ciężki” – seria GN 852.1

artykułyNowościzapięcia

Nowość Elesa+Ganter

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę o nowy typ ciężkiego zapięcia kątowego – GN 852.1. Dzięki zastosowanym materiałom oraz solidnej konstrukcji zapięcie to może pracować pod bardzo dużymi obciążeniami, a jego maksymalna siła przytrzymania wynosi 12000 N.

Zapięcia kątowe GN 852.1

Zapięcie 852.1 typ „ciężki”

Korpus oraz dźwignia zapięcia wykonane są z kutej i oksydowanej na czarno stali, zaczep z oksydowanej na czarno blachy stalowej, a pętla zaciskowa i sworznie ze stali ocynkowanej. Wszystkie elementy ruchome są przesmarowane. Pętla zapinana jest prostopadle do dźwigni.

W zależności od tego jaki typ montażu chcemy zastosować, mamy do wyboru wykonanie z otworami do przykręcenia oraz wersję do przyspawania, polecaną np. gdy nie ma wystarczającej przestrzeni do montażu za pomocą śrub lub gdy nie chcemy wiercić otworów w obudowie.

Dostępne są następujące typy zapięć:

– Typ T: z otworami do mocowania, bez pętli zaciskowej, z zaczepem.

– Typ T3: z otworami do mocowania, z pętlą zaciskową, z zaczepem.

– Typ TS: do przyspawania, bez pętli zaciskowej, z zaczepem.

– Typ T3S: do przyspawania, z pętlą zaciskową, z zaczepem.

Zapięcia kątowe GN 852.1

Pętla zaciskowa może być regulowana, a gdy zakres regulacji jest niewystarczający, można skorzystać z szerszej gamy zestandaryzowanych wielkości. Dlatego też, zapięcia dostępne są w wykonaniu z lub bez pętli zaciskowej, a inne wielkości dostępne są osobno pod oznaczeniem GN 951.2.

Zapięcia GN 852.1 mogą być stosowane jako zamknięcia ciężkich klap i pokryw, form do rotomouldingu oraz we wszystkich aplikacjach, gdzie potrzebujemy pewnego i mocnego zamknięcia oraz dużej wytrzymałości mechanicznej.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

 

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 665 078 500

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Uchwyty pod palec – seria MFH
Pozycjoner GN 416.1 do zamknięcia trzpieniowego GN 416

Najnowsze artykuły

Menu