Zapięcia nastawne z blokadą otwarcia – seria TLFS

artykułyzapięcia

TLFS jest nową wersją ekonomicznego zapięcia nastawnego TLF z możliwością regulacji naciągu (Rys. 1). W nowym zapięciu zastosowano innowacyjne rozwiązanie blokady otwarcia, która zatrzaskuje się automatycznie w trakcie operacji zamykania, natomiast do otwarcia jest wymagane świadome zwolnienie blokady.

Zapięcia nastawne seria TLF

Rys. 1: Zapięcie nastawne serii TLF (u góry) oraz TLFS

Zapięcie serii TLFS (Rys. 2) jest zbudowane z czterech podstawowych elementów: korpusu, pętli zaciskowej, zaczepu oraz przycisku blokującego. Zapięcia są dostępne w dwóch wykonaniach materiałowych – oznaczenie NH oznacza stal niklowaną oraz SST stal nierdzewną AISI 304. W obu wariantach przycisk blokujący jest wykonany z technopolimeru w kolorze czerwonym RAL 3000.

 Budowa i rozmiar zapięcia nastawnego

Rys.2 Budowa i wymiary zapięcia TLF oraz TLFS

Zapięcia nastawne TLF oraz TLFS występują w jednym rozmiarze. Zakres regulacji odległości pomiędzy pętlą zaciskową, a zaczepem jest możliwy dzięki zastosowaniu trzpienia gwintowanego M6. Maksymalne obciążenie robocze dla modelu TLF i TLFS to 1500 N natomiast obciążenie niszczące to 2500 N.

Ze względu na budowę oraz zastosowane materiały, zapięcia nastawne serii TLFS to idealne rozwiązanie dla aplikacji mniej obciążanych, narażonych jednak na drgania i wibracje. Znajdą również zastosowanie w miejscach, gdzie przypadkowe odblokowanie jest niedopuszczalne.

Strona katalogowa zapięć nastawnych TLF i TLFS


Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów


Kontakt

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 885 020 800 (Łukasz Kołodziejski)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Janusz Groszkowski
Dwururowe mechanizmy przesuwu – modyfikacja serii GN 491 oraz GN 492

Najnowsze artykuły

Menu