Zapięcie GN 8330

artykułyNowościzapięcia

Nowość ELESA+GANTER

Jedną z wielu grup produktów firmy Elesa+Ganter są zapięcia, które znajdują wiele zastosowań, zarówno przy oprzyrządowaniu, jak i przy zabudowie maszyn. Do tych drugich właśnie możemy zaliczyć nowe zapięcie GN 8330.

zapięcie GN8330

Rys. Zapięcie GN 8330.


Cechą charakterystyczną powyższego zapięcia jest zastosowany mechanizm sprężynowy, który sprawia, że dźwignia zamykająca zapięcie oraz zaczep są blokowane w pozycji otwartej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia nie tylko otwieranie, ale również zamykanie przy użyciu tylko jednej ręki. Pozycję otwartą oraz zamkniętą zapięcia przedstawia poniższy rysunek.

zapiecie-GN8330 - schemat działania

Rys. 2. Zapięcie GN 8330 w pozycji zamkniętej i pozycji otwartej.

Dodatkową funkcjonalnością opisywanego zapięcia jest możliwość jego zabezpieczenia przed przypadkowym otwarciem. Służy do tego otwór oznaczony jako d2 na powyższym rysunku. W celu blokady należy przełożyć przez niego zawleczkę o odpowiedniej grubości, co uniemożliwi uniesienie dźwigni.

Zapięcie GN 8330 występuję w czterech rozmiarach, które charakteryzują się różną siłą przytrzymania (FH) od 100 do 1200N. Dostępne jest zarówno w wersji ocynkowanej jak i nierdzewnej, wykonanej ze stali AISI 304, dzięki czemu dopuszcza się jego stosowanie w obszarach, gdzie przepisy lub czynniki higieniczne, klimatyczne czy środowiskowe wymagają użycia materiałów odpornych na korozję.

Bliższe szczegóły techniczne dotyczące opisanych produktów znajdują się na ich karcie katalogowej:

Autor: Łukasz Pszczołowski
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Dodatkowe palce
Nierdzewne stopy wahliwe – poszerzenie oferty ELESA+GANTER

Najnowsze artykuły

Menu