Zapięcie z czujnikiem… alkoholu

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Od jakiegoś czasu mówi się o możliwości blokowania zapłonów różnych typów pojazdów za pomocą specjalnych alkomatów. Tamte urządzenia mają za zadanie nie dopuścić do odpalenia silnika, jeżeli w wydychanym powietrzu zostanie wykryty alkohol. Jednak poza kierowcami zagrożenie stwarzają również pijani rowerzyści. Dlatego właśnie Japońska firma KOOWHO stworzyła tak zwany Alcohol-Lock.


Źródło: YouTube/alcoho lock

Urządzenie działa na takiej samej zasadzie jak urządzenia montowane w autach. Zamek pozwoli na odpięcie roweru tylko w przypadku nie wykrycia żadnego alkoholu we krwi. Bądź też wykryje go w ilości dopuszczalnej w normach dla danego kraju. Ma jednak jedną cechę, która wyróżnia go na tle innych tego typu urządzeń. Otóż pozwala na powiadomienie innych członków rodziny, jeżeli ktoś będzie próbował odpiąć zamek mimo stwierdzonej zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomysł wydaje się bardzo ciekawy. Samo urządzenie już zostało wprowadzone do sprzedaży. Jego koszt to dwieście pięćdziesiąt dolarów.

Źródło: http://www.gizmag.com/

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Mechaniczny skafander
Superszybki samolot pasażerski?

Najnowsze artykuły

Menu