Zapraszamy na targi Toolex

artykułyE+G bliżej Ciebietargi

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Elesa+Ganter na tegorocznych targach TOOLEX, które odbędą się w dniach 4-6 października 2016 r. na terenie targów Expo Silesia.

Znajdą nas Państwo na stoisku nr 116 w hali A. Jak zwykle przygotowaliśmy bogatą ekspozycję naszych produktów oraz wiele rynkowych nowości.

Na naszym stoisku otrzymają Państwo fachowe doradztwo techniczne, katalogi wraz z plikami 2D oraz 3D.

toolex-mapka

W tym roku zaprezentujemy nowość:

Prowadnice liniowe z serii GN 2402-GN 2428

Prowadnice liniowe

Pozostałe nowości demonstrowane na targach:

Uchwyt z pneumatycznym zaworem rozdzielającym – seria EBR.150-PN

Uchwyty EBR.150-PN z pneumatycznym zaworem rozdzielającym to rozwiązanie rekomendowane do wszystkich urządzeń, gdzie głównym źródłem zasilania i sterowania jest sprężone powietrze. Nowy produkt świetnie sprawdza się jako kompaktowy element sterujący poszczególnymi funkcjami maszyny. Uchwyty funkcyjne EBR.150-PN polecane są przede wszystkim tam, gdzie operator maszyny odpowiada za uruchomienie poszczególnych narzędzi, np. urządzeń montażowych, pakujących itp.

Nowy uchwyt jest zbudowany na bazie dobrze znanego uchwytu EBP.B. w stylizacji Ergostyle. Zasadnicza konstrukcja uchwytu EBR.150-PN jest wykonana z bardzo wysokiej jakości poliamidu wzmacnianego włóknami szklanymi. Powierzchnia z eleganckim, matowym wykończeniem. Elementy montażowe, w postaci mosiężnych wtopek zapewniają maksymalną sztywność i żywotność zamocowanego uchwytu.

Najistotniejszym elementem całej konstrukcji jest pneumatyczny zawór rozdzielający sterowany mechanicznie, tj. za pomocą przycisku wbudowanego w uchwycie.

Pokrętła z łańcuchem zabezpieczającym – seria VCT-LP

Pokrętła z zabezpieczeniem

Pokrętła z łańcuchem zabezpieczającym, dzięki któremu element może być dodatkowo przymocowany do maszyny lub urządzenia. Rozwiązanie takie pozwala na zabezpieczenie pokrętła przed zgubieniem i jest szczególnie przydatne w przypadku jego częstego montażu i demontażu. Nowy produkt powstał na bazie popularnego pokrętła VCT, które dodatkowo wyposażono w rowek umożliwiający przyczepienie łańcucha.

Pokrętła VCT-LP występują w dwóch wariantach: ze śrubą lub z gwintowanym otworem przelotowym. Standardowa długość łańcucha w obu przypadkach wynosi 200mm.

Mogą być zastosowane wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zgubienia elementu mocującego np. w różnego typu sprzęcie i urządzeniach mobilnych.

Pokrętła z ograniczonym momentem siły dokręcania GN 3663

Pokrętła z ograniczonym momentem siły dokręcania

Nowy typ pokrętła GN 3663 wyposażonego w mechanizm ograniczający maksymalny moment siły dokręcania. Nowy produkt został skonstruowany w taki sposób, by zabezpieczyć przed uszkodzeniem elementy przykręcane lub zminimalizować ryzyko zerwania gwintu.

Zasada działania nowego pokrętła przypomina działanie klucza dynamometrycznego.

Dużą zaletą konstrukcji nowego pokrętła jest trwałość jego mechanizmu. Badania przeprowadzone po wykonaniu 10000 cykli nie wykazały widocznych oznak zużycia, nie zmieniła się także ustalona wartość momentu dokręcania.

Pokrętło występuje w trzech wersjach: z trzpieniem gwintowanym, otworem gwintowanym oraz gładkim otworem w tolerancji H7. Wersja z gładkim otworem, dzięki możliwości rozdzielenia pokrętła oraz elementu dokręcanego, pozwala na samodzielne wykonanie połączenia o innym kształcie, czy wymiarach.

Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na temat targów Toolex można znaleźć pod poniższym linkiem

http://www.exposilesia.pl/toolex/pl/

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Silnik modularny do pływania
Stożkowe tuleje pozycjonujące 172.1 oraz 179.1

Najnowsze artykuły

Menu