Zapraszamy na WARSAW INDUSTRY WEEK 2016

artykułytargi

Targi Maszyn i Urządzeń Przemysłowych WARSAW INDUSTRY WEEK 2016 odbędą się w dniach 07-09 listopada 2016 w nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Wystawienniczo Kongresowym WARSAW EXPO. Podczas targów zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania w zakresie maszyn i urządzeń m.in. dla branży produkcji i przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy, branży metalowej, branży drzewnej i meblarstwa, spawalnictwa i innych.

Elesa+Ganter na targach Warsaw Industry Week

Warsaw Industry Week to największe w tej części Europy wydarzenie dedykowane dla branży przemysłowej, będące miejscem efektywnych spotkań w biznesie maszynowym obróbki metalu, tworzyw i drewna.

Znajdą nas Państwo na stoisku B3 w hali F. Jak zwykle przygotowaliśmy bogatą ekspozycję naszych produktów oraz wiele rynkowych nowości.

Na naszym stoisku otrzymają Państwo fachowe doradztwo techniczne, katalogi wraz z plikami 2D oraz 3D.

W tym roku zaprezentujemy nowości:

Modułowy system transportu ELEROLL

modułowy system transportu

Służy do budowy torów transportowych. System ELEROLL umożliwia łatwe i szybkie wykonanie w pełni profesjonalnego systemu transportowego.

Do głównych obszarów zastosowań systemów transportu wewnętrznego należy zaliczyć:

  • składowanie, przechowywanie oraz pakowanie
  • trasy transportowe do paneli, płyt, elementów szklanych itp.
  • napełnianie i opróżnianie pojemników na różnego rodzaju detale, w zakładach produkcyjnych
  • przesunięcia wewnątrzmagazynowe

Prowadnice liniowe – nowe systemy z serii GN 2402 – GN 2428

prowadnice liniowe

Nowa grupa produktów: prowadnice z łożyskami liniowymi oraz prowadnice liniowe rolkowe. Elementy tych systemów umożliwiają tworzenie precyzyjnych układów o dużej nośności, służących przemieszczaniu liniowemu podzespołów maszyn i urządzeń przemysłowych.

Prowadnice zostały skonstruowane z myślą o ciężkich konstrukcjach przemysłowych, gdzie kluczowymi czynnikami są niezawodność, dokładność oraz jakość. Bardzo wysokie parametry pracy zostały uzyskane dzięki masywnej konstrukcji oraz wytrzymałym materiałom, takim jak stal ulepszona cieplnie z antykorozyjną powłoką galwaniczną o bardzo niskim współczynniku tarcia.

Typowymi zastosowaniami dla nowych prowadnic liniowych Elesa+Ganter są osłony ciężkich maszyn, systemy szufladowe w automatyzacji produkcji, jak również układy dynamicznej regulacji głowic i innych odpowiedzialnych podzespołów maszyn.

Zespoły łożyskowe wahliwe w oprawach z tworzywa model: UCF/UCFB/UCFL/UCP

zespoły łożyskowe

Elementy te stanowią punkty podparcia wałów/osi w różnorodnych maszynach i urządzeniach przemysłowych, zapewniając odpowiednie łożyskowania i współosiowość. Dodatkowymi atutami są ich łatwy montaż, szczelność oraz odporność na korozję.

Elektroniczne wskaźniki położenia model: DD51-E oraz DD52R-E

Elektroniczne wskaźniki położeniaDD52R-E

Wskazują położenie elementu lub jego przemieszczenie w układach regulacji. Dają możliwość bezpośredniego programowania parametrów wskaźnika. Dzięki IP67 oraz użytym materiałom stosowane są tam, gdzie bezwzględna czystość i higiena są priorytetem.

 

Dociskacze poziome z blokadą otwarcia seria GN 820.3 i GN 820.4

Dociskacze

Nowe serie dociskaczy z blokadą bezpieczeństwa bazują na jednym z najpopularniejszych modeli dociskaczy poziomych GN 820, który został dodatkowo wyposażony w nowatorski system zabezpieczający przed otwarciem na skutek nieumyślnego działania lub silnych drgań.

Otwarcie dociskacza jest możliwe dopiero po zwolnieniu zaczepu bezpieczeństwa. Służy do tego przycisk mechanizmu znajdujący się pod ramieniem dźwigni dociskacza. Konstrukcja mechanizmu umożliwia wygodną obsługę dociskacza przy pomocy jednej ręki. Dodatkowo specjalny kształt rękojeści dźwigni chroni operatora przed zranieniem (przytrzaśnięciem dłoni). Wykonanie i konstrukcja dociskaczy z blokadą otwarcia gwarantuje niezawodność i precyzję działania na przestrzeni dużej liczby cykli zamykania. Idealnie nadają się do aplikacji, w których musimy w pełni świadomie odblokować docisk, bądź w urządzeniach narażonych na drania i wibracje.

poliamidu wzmacnianego włóknami szklanymi. Powierzchnia z eleganckim, matowym wykończeniem. Elementy montażowe, w postaci mosiężnych wtopek zapewniają maksymalną sztywność i żywotność zamocowanego uchwytu.

Najistotniejszym elementem całej konstrukcji jest pneumatyczny zawór rozdzielający sterowany mechanicznie, tj. za pomocą przycisku wbudowanego w uchwycie.

Pokrętła z ograniczonym momentem siły dokręcania GN 3663

pokrętło z ograniczonym momentem siły dociskania

Nowy typ pokrętła GN 3663 wyposażonego w mechanizm ograniczający maksymalny moment siły dokręcania. Nowy produkt został skonstruowany w taki sposób, by zabezpieczyć przed uszkodzeniem elementy przykręcane lub zminimalizować ryzyko zerwania gwintu.

Zasada działania nowego pokrętła przypomina działanie klucza dynamometrycznego.

Dużą zaletą konstrukcji nowego pokrętła jest trwałość jego mechanizmu. Badania przeprowadzone po wykonaniu 10000 cykli nie wykazały widocznych oznak zużycia, nie zmieniła się także ustalona wartość momentu dokręcania.

Pokrętło występuje w trzech wersjach: z trzpieniem gwintowanym, otworem gwintowanym oraz gładkim otworem w tolerancji H7. Wersja z gładkim otworem, dzięki możliwości rozdzielenia pokrętła oraz elementu dokręcanego, pozwala na samodzielne wykonanie połączenia o innym kształcie, czy wymiarach.

Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na temat targów Warsaw Industry Week można znaleźć pod poniższym linkiem

http://industryweek.pl/

Ptak Warsaw Expo
Centrum Targowo – Kongresowe

Al. Katowicka 62
Nadarzyn 05-830, Polska
www: warsawexpo.eu

industry_warsaw

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Turbina wiatrowa odporna na cyklony
Janusz Liberkowski – wynalazca sferycznego fotelika

Najnowsze artykuły

Menu