Zawias do cienkich drzwi – seria CMDX-AL

artykułyNowościZawiasy

Większość zawiasów rekomendowanych do cienkich drzwi była dotychczas wykonana z tworzywa. Jedyną dostępną wersją z metalu był zawias CMD-AL. Występował on jednak tylko w jednym wymiarze. Wychodząc naprzeciw coraz to większym wymaganiom jakie są stawiane przez konstruktorów maszyn, w nowym modelu zawiasu CMDX-AL, uwzględniono dodatkowe wymiary i sposoby montażu.

Zawiasy do cienkich drzwi

Rys. 1: Zawias do cienkich drzwi CMDX-AL.

Korpus zawiasu CMDX-AL wykonany jest z anodowanego aluminium, kolor czarny lub naturalny, wykończony na mat. Sworzeń obrotowy wykonany jest ze stali nierdzewnej AISI 304, tuleje sworzni wykonane są z technopolimeru na bazie poliamidu (PA).

Dodatkowo w zestawie z zawiasem dostarczane są samogwintujące wkręty montażowe ze stali nierdzewnej, zapewniające bezproblemowy i trwały montaż zawiasów.

Zawias CMDX-AL posiada kilka wersji standardowych, które pozwalają na montaż zawiasu bez konieczności stosowania np. podkładek dystansowych:

  • CMDX-AL-P: obie części korpusu na tej samej wysokości.
  • CMDX-AL-R: część korpusu odsadzona.
  • CMDX-AL-PS: obie części korpusu na tej samej wysokości, otwieranie w lewo.
  • CMDX-AL-RS: część korpusu odsadzona, otwieranie w lewo.
  • CMDX-AL-PD: obie części korpusu na tej samej wysokości, otwieranie w prawo.
  • CMDX-AL-RD: część korpusu odsadzona, otwieranie w prawo.

Opisane wyżej wykonania schematycznie przedstawia (Rys. 2).

Wykonania standardowe zawiasu

Rys.  2 Wykonania standardowe zawiasu CMDX-AL

Zawias składa się z dwóch części o różnych wymiarach (szerokiej i wąskiej) do stosowania w konstrukcjach z cienkimi drzwiami.  Kąt obrotu dla tych zawiasów to maks. 185°, pomiędzy -5° i 180° (0° = pozycja, w której dwie wzajemnie powiązane powierzchnie znajdują się w tej samej płaszczyźnie). Nie należy przekraczać kąta obrotu, aby nie przekroczyć wytrzymałości mechanicznej zawiasów. Przykład montażu oraz zakres obrotu zawiasów przedstawia poniższy rysunek.

Zakres obrotu

Rys. 3: Zakres obrotu i przykład montażu zawiasu CMDX-AL

Więcej informacji dostępnych na karcie katalogowej produktu:

Zawiasy do cienkich drzwi CMDX-AL

Cała grupa produktowa zawiasów w linku poniżej:

Zawiasy Elesa+Ganter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Koła ręczne bezpieczne – seria VDN.FP+I+ST
Elektryczny katamaran

Najnowsze artykuły

Menu