Zawiasy GN 7237 – do wewnętrznego montażu z kątem otwarcia 180°

artykułyNowościZawiasy

Nowe zawiasy GN 7237 są montowane po wewnętrznej stronie osłon, pokryw i drzwi, dzięki czemu oszczędzają miejsce oraz zapewniają ochronę przed aktami wandalizmu. Dzięki konstrukcji opartej na przegubach ich maksymalny kąt otwarcia wynosi 180° i zapewnia optymalny dostęp do maszyn i urządzeń (rys.1).

Karta katalogowa GN 7237

Zawiasy przegubowe GN 7237

Rys 1. Zawiasy przegubowe ze stali nierdzewnej GN 7237

Konstrukcja przegubowa tego typu zawiasów powoduje, że na zewnętrznej części obudowy nie znajdują się dodatkowe elementy montażowe, dzięki czemu jest ona łatwa do wyczyszczenia. Obciążalność GN 7237 w zależności od rozmiaru wynosi od 10 do 26 kg na parę zawiasów. Zawiasy GN 7237 są zwykle używane parami, dlatego oferowane są w wersji lewej i prawej. Poniżej zaprezentowano kilka przykładów montażu na osłonie, pokrywie i drzwiach (rys. 2).

Przykłady montażu zawiasów GN 7237

Rys 2. Zawiasy przegubowe GN 7237 – przykłady montażu.

Dzięki zastosowaniu otworów fasolowych, zawiasy GN 7237 mogą być regulowane w dwóch płaszczyznach podczas instalacji. Dodatkowe akcesoria w postaci płytek dystansowych GN 2370, GN 2372 oraz płytek montażowych GN 2376 pozwalają na regulację w trzeciej płaszczyźnie. Wszystkie te elementy służą do dopasowania drzwi oraz do ustalenia sił ściskających dla dodatkowych uszczelnień (rys.3).

Zawiasy przegubowe GN 7237 – opcje regulacji i montażu

Rys 3. Zawiasy przegubowe GN 7237 – opcje regulacji i montażu.

Zawiasy GN 7237 są wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 304, dzięki czemu mogą być wykorzystywane:

  • w zabudowach pracujących na zewnątrz tj. w osłonach silników maszyn budowlanych, które pracując w trudnych warunkach wymagają trwałych zawiasów, odpornych na korozję i ciężkie warunki środowiskowe, a jednocześnie otwierają się umożliwiając jak największy dostęp do maszyny operatorowi lub serwisantowi
  • w osłonach i drzwiach zabudów pojazdów strażackich , gdzie bardzo istotnym aspektem jest łatwy i szybki dostęp do sprzętu gaśniczego, przy jednoczesnym kontakcie z wodą, środkami gaśniczymi, pyłem lub kurzem
  • w maszynach spożywczych i farmaceutycznych wymagających częstego mycia z użyciem detergentów

Firma Elesa+Ganter oferuje także szereg modyfikacji i rozwiązań indywidualnych na życzenie takich jak:

  • inne kąty otwarcia
  • inne kątowniki mocujące i materiały
  • różne wykończenia powierzchni
  • wyposażenie zawiasów w sprężyny gazowe

Dzięki temu zawiasy GN 7237 otwierają zupełnie nową grupę produktową i stanowią odpowiedź dla wielu aplikacji i zabudów wymagających tego typu sposobu montażu.

Zawiasy GN 7237 – do wewnętrznego montażu z kątem otwarcia 180 stopni
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 887 420 800

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

ELECOLORS – kolor ma znaczenie
Robot do odstraszania skrzydlic

Najnowsze artykuły

Menu