Zawiasy nierdzewne z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa – seria GN 139.5

artykułyNowościZawiasy

Elesa+Ganter prezentuje nowe, higieniczne zawiasy nierdzewne z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa GN 139.5 (Rys.1). Są one odpowiedzią na potrzeby rynku maszyn spożywczych i farmaceutycznych oraz ich restrykcyjne wymagania związane z higieną i bezpieczeństwem urządzeń.

zawiasy nierdzewne GN 139.5

Rys.1. Zawiasy nierdzewne GN 139.5 oraz przykład zastosowania

GN 139.5 to unikalne zawiasy nierdzewne w całości wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej AISI 316L. Gwarantują one wysoką odporność na działanie nawet najbardziej agresywnych czynników, zarówno chemicznych, jak i atmosferycznych. Zarówno konstrukcja, jak i kształt, jednoznacznie określają higieniczne własności nowych zawiasów. Powierzchnia zewnętrzna GN 139.5 odpowiada najwyższym standardom higieny. Zapewnia to polerowanie, dzięki któremu uzyskujemy chropowatość powierzchni Ra <0,8. Klasa szczelności IP67 lub IP69K dla wersji z przewodem umożliwia swobodne mycie urządzeń.

Zawiasy nierdzewne serii GN 139.5 posiadają wbudowany wielostykowy przełącznik, który może być stosowany w układach o najwyższym wymaganym poziomie bezpieczeństwa, do SIL3 i PLe (zgodnie z EN ISO 13489-1). Wbudowany przełącznik posiada standardowo 2 styki NC (normalnie zamknięte) służące do podłączenia do układu bezpieczeństwa oraz jeden styk NO (normalnie otwarty) dający możliwość załączenia dodatkowych funkcji jak np. sygnalizatory świetlne lub dźwiękowe na urządzeniu. W zależności od sposobu podłączenia zawiasu wyróżniamy 4 wykonania: A, B i C – z wtyczką przyłączeniową, CK- z przewodem od tylnej strony zawiasu (Rys.2).

schemat budowy zawiasów nierdzewnych

Rys.2. Budowa i typy zawiasu nierdzewnego z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa GN 139.5

W ofercie ELESA+GANTER dostępne są również zawiasy nierdzewne GN 139.6 wykonane z tych samych materiałów i o tych samych gabarytach, lecz bez wyłącznika bezpieczeństwa. Stosowane są one jako uzupełnienie dla modelu GN 139.5. Stanowią także idealną propozycję jako sam zawias do bardzo wymagających pod względem higienicznym i estetycznym konstrukcji (Rys.3).

zawias nierdzewny GN 139.6

Rys.3. Zawias nierdzewny GN 139.6

Nowe zawiasy nierdzewne serii GN 139.5 z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa to jedyne w swoim rodzaju połączenie najwyższej jakości materiału (stali nierdzewnej AISI 316L) i funkcjonalności związanej z bezpośrednim bezpieczeństwem pracy maszyn. Dedykowane są do najbardziej wymagających urządzeń pracujących w ciężkich warunkach higienicznych, bądź też w zastosowaniach offshore.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Autor: Stefan Lewandowski
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w katalogach papierowych oraz na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów
Kontakt
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 885 020 900 (Stefan Lewandowski)

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Mały udźwignie więcej!
Pierścień zabezpieczający serii GN 111.6

Najnowsze artykuły

Menu