Zawiasy sprężynowe z automatycznym powrotem – seria CFMR

artykułyNowościZawiasy

Odpowiadając na potrzeby klientów firma E+G po raz kolejny rozszerza ofertę elementów do zabudowy wprowadzając innowacyjny produkt – zawiasy sprężynowe (rys. 1).

Obejrzyj kartę katalogową opisywanego produktu:

Zawiasy sprężynowe CFMRRys. 1. Zawias sprężynowy CFMR

Dzięki nierdzewnej sprężynie, zawiasy CFMR powracają samoczynnie do pozycji wyjściowej. Korpus zawiasów jest wykonany z bardzo wytrzymałego tworzywa: wzmocnionego włóknami szklanymi SUPER-technopolimeru na bazie poliamidu. Aluminiowy sworzeń ukryto za zaślepkami z technopolimeru na bazie acetalu. Kompozycja materiałów wysokiej jakości gwarantuje wysoką wytrzymałość na obciążenia oraz zapewnia powtarzalność pracy.

Moment siły powrotu zmienia się płynnie wraz z kątem rozwarcia zawiasu (rys. 2). Zawiasy sprężynowe CFMR występują w trzech wariantach: NO (normalnie otwarte) , NC (normalnie zamknięte) oraz NS (bez sprężyny). Sprężyna jest dostępna w dwóch wersjach o różnej sztywności, odpowiadającej innym wartościom momentów siły. Maksymalny moment siły powrotu do pozycji wyjściowej może wynosić 0,7 Nm lub 0,35 Nm. Testy wytrzymałościowe zawiasów CFMR wykazały brak zmian wartości momentów siły nawet przy 100 000 cykli pracy.

Wartości momentów siły zawiasów CFMR zmieniają się płynnie wraz z kątem rozwarcia

Rys. 2. Wartości momentów siły zawiasów CFMR zmieniają się płynnie wraz z kątem rozwarcia

Wersja NO może być stosowana w miejscach, w których osłona, po zwolnieniu odpowiedniej blokady, powinna być samoczynnie uchylana. Pozwala to wyeliminować stosowanie sprężyn gazowych, ułatwiając operatorowi pokonanie ciężaru pokrywy i utrzymanie jej w pozycji otwartej. Zawiasy sprężynowe w wersji NC mogą być stosowane w aplikacjach, w których – na przykład ze względów bezpieczeństwa – osłona powinna być domknięta. Wersja NS jest zawiasem o tej samej geometrii (rozstaw otworów montażowych, odległość płaszczyzny montażowej od osi obrotu), co pozostałe zawiasy z serii CFMR, dzięki temu może być stosowany, jako zawias uzupełniający w zabudowie z innymi zawiasami z tej serii.

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl.
Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów.

Kontakt:
Centrala:
+48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 885 020 900

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Zawiasy przemysłowe – czy wiesz, że zakres ich zastosowań nie ogranicza się jedynie do uchylania podzespołów?
Uchwyty rurowe o wysokich walorach estetycznych – seria M.1053 oraz M1053-P

Najnowsze artykuły

Menu