Zawiasy stalowe GN 136 i GN 136-NI

artykułyNowościZawiasy

Firma Elesa+Ganter posiada w swojej ofercie szeroką gamę zawiasów stalowych, charakteryzujących się bardzo wysokimi własnościami wytrzymałościowymi, wysoką estetykę wykonania i różnorakimi sposobami mocowania (Rys.1).

 

zawiasy stalowe
Rys.1. Wybrane zawiasy stalowe w ofercie Elesa+Ganter.

Zdarzają się jednak sytuacje gdzie od zawiasu nie są wymagane tak wysokie właściwości wytrzymałościowe, ani wyszukany design. Liczą się natomiast prostota działania i ekonomiczność konstrukcji. Do takich właśnie aplikacji firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty zawiasy stalowe z serii GN 136 (Rys.2).

 

zawiasy GN 139
Rys. 2. Zawiasy stalowe GN 136 oraz GN 136-NI.

Zawiasy stalowe typu GN 136 występują w dwóch wersjach materiałowych. Jedna, wykonana ze stali ocynkowanej, pasywowanej na niebiesko, a druga ze stali nierdzewnej AISI 304. Możliwe jest więc ich stosowanie wszędzie tam, gdzie elementy konstrukcji narażone są na korozję.

Oba powyższe zawiasy występują w rozmiarach od 40×40 do 60×60 mm, z otworami pod śruby z łbem stożkowym oraz walcowym. Przy zawiasie nierdzewnym, dostępna jest dodatkowo wersja bez otworów, przeznaczona do przyspawania (Rys.3).

możliwe sposoby montażu zawiasów

Rys.3. Możliwe sposoby montażu.

 Ze względu na prostotę budowy, zawiasy stalowe typu GN 136 charakteryzują się bardzo niską ceną.

Poniżej podane zostały linki do kart katalogowych, zawierających bliższe szczegóły techniczne opisanych produktów:

Autor: Łukasz Pszczołowski
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowy katalogu podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Druk 3D: wydrukowali komórki oczu
SLCK – zestaw do elektrycznej kontroli poziomu cieczy dla wskaźników HCK i HCK-GL

Najnowsze artykuły

Menu