Zawiasy z regulacją siły otwarcia – seria GN 437

artykułyNowościpolecane produktyZawiasy

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę o zawiasy serii GN 437 (Rys.1), które dzięki szczególnej konstrukcji charakteryzują się możliwością regulacji momentu hamującego i siły otwarcia. Nowe zawiasy idealnie nadają się do kontroli ruchu drzwi lub klap.

zawiasy z regulacją siły otwarcia

Rys. 1. Zawiasy z regulacją siły otwarcia GN 437

Zawiasy GN 437 wykonane są w formie odlewu cynkowego ZD, pokrytego żywicą epoksydową w kolorze czarnym SW (RAL 9005) lub srebrnym SR (RAL 9006) wykończonym na mat.. Montaż odbywa się poprzez otwory pod śruby z łbem stożkowym. Zawias dostępny jest w trzech rozmiarach 40x40mm, 50x50mm oraz 60x60mm.

budowa zawiasów

Rys. 2. Budowa zawiasu GN 437

Płynna regulacja siły otwierania możliwa jest dzięki zastosowaniu zestawu przeciwstawnie ułożonych stożków ciernych ściskanych śrubą imbusową. Duża powierzchnia tarcia oraz wytrzymałe tworzywo stożków gwarantują długą żywotność przy praktycznie stałej sztywności. Ze względu na kształt oraz wstępne naprężenie stożków ciernych, zawias nie posiada żadnych luzów promieniowych i osiowych.

Zawiasy z regulacją siły otwarcia typu GN 437, to kolejne unikatowe rozwiązanie w grupie elementów zabudowy. Dodatkowa funkcjonalność pozwala przygotować drzwi do płynnej pracy, a w sytuacji tego wymagającej, po odpowiedniej regulacji, zawias można zablokować w żądanym położeniu lub ustawić tak, aby jego otwarcie wymagało znacznej siły. Nowy zawias, to idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie na czas serwisu – klapy czy drzwi – muszą pozostać otwarte.

Link do strony katalogowej znajduje się poniżej:


Autor: Łukasz Kołodziejski

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów


Kontakt

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 885 020 800 (Łukasz Kołodziejski)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Kolumnowe wskaźniki poziomu cieczy – uniwersalne oraz specjalnego przeznaczenia
Stopy wahliwe z możliwością kotwienia – seria LV.FO oraz LVQ.FO

Najnowsze artykuły

Menu