Zawodowy wynalazca

artykuływynalazcy

Yoshiro Nakamatsu to prawdopodobnie najbardziej płodny wynalazca na świecie. Na swoim koncie ma tej chwili ponad 3000 patentów i co ciekawe, nie specjalizuje się w jednej dziedzinie.

Yoshiro Nakamatsu, ok 1950, By nieznany - Japanese magazine "Photograph Gazette, 15 April 1957 issue" published by Government of Japan., Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17851267
By nieznany – Japanese magazine „Photograph Gazette, 15 April 1957 issue” published by Government of Japan., Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17851267

Yoshiro Nakamatsu urodził się w 1928 roku w Japonii. Wśród opatentowanych przez niego wynalazków znajduje się między innymi elektroniczny zegarek z wyświetlaczem, syntetyzator muzyczny, sprzęt do karaoke czy bilety z paskiem magnetycznym. Stworzył również silnik zasilany wodą (urządzenie rozkłada wodę na tlen i wodór, który używa do spalania). Jego patenty odkupiło szereg światowych koncernów. Japończyk twierdzi również, że pierwsze dyskietki komputerowe firma IBM stworzyła w oparciu o jego projekt, nie podając przy tym jego nazwiska, co doprowadziło nawet do konfliktu między korporacją a wynalazcą. Yoshiro Nakamatsu mimo zaawansowanego wieku wciąż tworzy nowe wynalazki. Jednym z projektów jest praca nad znalezieniem sposobu na istotne przedłużenie życia. Jak sam zapowiedział, dzięki swoim odkryciom ma zamiar dożyć przynajmniej do wieku 140 lat.

Źródło: Wikipedia

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Podniebna taksówka
Sterowce wracają do łask

Najnowsze artykuły

Menu