Zdalnie sterowane mini-ciężarówki

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Ten pojazd wymaga kontroli ze strony operatora. Jednak ten dzięki odpowiednio rozbudowanemu systemowi sterowania jest stanie kontrolować nawet 10 takich maszyn w tym samym czasie. Co ciekawe operator może sterować maszyną oddaloną nawet o dwa i pół tysiąca km. Poznajcie CLEVON 1 – wynalazek stworzony przez estońskich inżynierów, który już jeździ po ulicach Wilna.

Źródło: YouTube/Clevon

Pojazd zasilany jest solidnym akumulatorem pozwalającym mu na pokonanie dystansu około 80 km na jednym ładowaniu. Jego wymiary to 155 cm wysokości, 115 szerokości oraz 250 długości. Maszyna może poruszać się z prędkością do 50 km/h. Celem zmniejszenia zagrożenia kolizją, urządzenie wyposażono w system kamer oraz czujników radarowych badających otoczenie w promieniu 360 stopni od pojazdu. Pojazd jest przystosowany do poruszania się w każdych warunkach atmosferycznych. Maksymalny ładunek, jaki możemy załadować to 100 kg. Autorzy projektu szykują się teraz na podbicie Ameryki.

Źródło:  clevon.com | Ilustracja: Alessio Lin on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Ramię Robotnika
Zamów drukowane wydanie Magazynu dla Konstruktorów

Najnowsze artykuły

Menu