Zegarek dla niewidomych

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Osoby niewidome nie mogą korzystać z wielu nowinek technicznych. Na szczęście istnieją zapaleni konstruktorzy, którzy starają się im to umożliwić. Do rozlicznych gadżetów przystosowanych dla osób niewidomych dołączył teraz Smartwatch, który komunikuje się z użytkownikiem za pomocą alfabetu Braila.

Źródło: YouTube/Official dot Incorporation

Wynalazek stworzyli inżynierowie z Koreańskiej firmy Dot. Tarcza zegarka jest skonstruowana w taki sposób, że specjalne ruchome punkciki układają się w znaki z alfabetu Braila. Użytkownik samemu może ustalić z jaką prędkością będą się zmieniały. Po połączeniu urządzenia za pomocą Bluetooth możemy pobierać dokumenty i książki z komputerów. Podobnie wpisując treść na tarczy zegarka, możemy tworzyć krótkie wiadomości, które wyślemy w formie smsa. Opisywany smartwatch, w odróżnieniu od innych tego typów urządzeń, nie komunikuje się z użytkowaniem za pomocą dźwięku. Co było wadą wielu wcześniejszych produktów – często wymuszało używanie słuchawek, co ograniczało kontakt z otoczeniem. Zegarek niebawem ma trafić do sklepów, gdzie będzie go można nabyć za 320 dolarów.

Źródło: www.wareable.com | Ilustracja: YouTube/Official dot Incorporation

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Ceniony mechanik
Historia najważniejszego wynalazku Percy Spencera

Najnowsze artykuły

Menu