Zestawy kołowe do zastosowań medycznych, biurowych, warsztatowych i sklepowych – seria RE.C6 i RE.C7

artykułyNowościpolecane produktyzestawy kołowe

Nowość ELESA+GANTER

Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, rozszerzył ofertę kół przemysłowych o nowe zestawy stworzone pod kątem lekkich aplikacji.

Koła RE.C6 posiadają wieńce z wtryskiwanego poliuretanu na poliamidowy korpus. Grupę zestawów kołowych RE.C7 z gumowanymi wieńcami rozszerzono o nowe wykonania. Oba modele dedykowane są do tak zwanych zastosowań ogólnych i dostępne są również w formie zestawów dwukołowych (Rys.1).

 zestawy kołowe do zastosowań medycznych, biurowych, warsztatowych

Rys.1. Nowe koła i zestawy kołowe-RE.C6, RE.C6-G i RE.C7, RE.C7-G

Obudowy zestawów RE.C6 wykonane są ze stali ocynkowanej. Posiadają kilka wariantów, w zależności od funkcji i sposobu mocowania (Rys.2). Charakterystyczną cechą zestawów kołowych RE.C6 jest zakres małych średnic wieńca koła, od 40mm do 60mm. Dzięki temu koła świetnie nadają się do małych i średnich zabudów, stosowanych w konstrukcjach i meblach medycznych, biurowych, warsztatowych oraz regałach sklepowych. Z kolei wysoka odporność na działanie czynników chemicznych, detergentów i wody sprawia, że koła mogą być używane w aplikacjach higienicznych, gdzie wymagane jest okresowe czyszczenie.

zestawy kołowe - warianty wykonania

Rys.2. Koła jezdne RE.C6- możliwe warianty

W przypadku zestawów kołowych serii RE.C7, najbardziej charakterystycznym elementem jest wieniec zewnętrzny. Jest on powleczony niebrudzącą i nierysującą, wulkanizowaną gumą w kolorze szarym. Podobnie jak modele RE.C6 koła tej serii posiadają obudowę ze stali ocynkowanej, która umożliwia różną instalację kół, w zależności od sposobu mocowania oraz od przeznaczenia (Rys.3). Docelowymi aplikacjami dla zestawów kołowych RE.C7 są najprostsze zastosowania ogólne, jak: stanowiska mobilne pod komputery i inna aparaturę, wózki biurowe, proste regały magazynowe, jak również ruchome stanowiska montażowe.

zestawy kołowe - schemat standardowych wykonań

Rys.3. Zestawy kołowe RE.C6- możliwe wykonania standardowe

Obie serie zestawów kołowych posiadają wykonania dwukołowe – RE.C6-G i RE.C7-G (Rys.1). Podwójny wieniec to rozwiązanie, które przy zachowaniu kompaktowych wymiarów, zapewnia większą stabilność oraz nośność zestawu.

Koła i zestawy kołowe Elesa +Ganter charakteryzują się szerokim zakresem zastosowań, uwzględniając tak kluczowe czynniki jak: różnorodna powierzchnia pracy, obciążenia od 350 do 25000 N, czy ciężkie warunki pracy.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Autor: Stefan Lewandowski
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w katalogach papierowych oraz na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 885 020 900 (Stefan Lewandowski/0

 

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Poziomice – czyli w jaki sposób regularnie poziomować maszyny i urządzenia?
Uchwyty rurowe GN 666-NG – nierdzewne czyli uniwersalne, ekonomiczne rozwiązanie do zastosowań maszynowych

Najnowsze artykuły

Menu