Zestawy montażowe serii GN 965 i GN 968 do systemów konstrukcyjnych profili aluminiowych z rowkami teowymi

artykułyNowościprofile aluminiowe

Nowość ELESA+GANTER

Systemy profili aluminiowych z rowkami teowymi umożliwiają szybkie tworzenie wszelkiego typu konstrukcji maszyn i urządzeń, jednak mocowanie dodatkowych elementów do tych systemów może sprawiać pewne trudności. Rozmiary i rodzaje śrub mocujących muszą być indywidualnie dopasowywane zarówno do profila, jak i elementu mocowanego. Wychodząc naprzeciw takim potrzebom, stworzone zostały gotowe zestawy montażowe, dedykowane do łączenia konkretnego elementu z oferty ELESA+GANTER z konkretnym profilem.

zestawy montażowe

Zestawy montażowe GN 965 i GN 968 dedykowane są do dwóch najpowszechniej stosowanych na rynku systemów profili aluminiowych z rowkami teowymi.

Seria GN 965 – dedykowana do masywnego systemu profili o wymiarach 30 i 40 mm, z rowkami teowymi szerokości 6 i 8 mm (Rys. 1). W skład zestawu wchodzą: nakrętka GN 506 do rowków teowych oraz śruba o odpowiednich wymiarach i kształcie łba. Nakrętka może być wsuwana w rowek teowy zarówno od jednego z końców profila, jak i wpinana w dowolnym miejscu pomiędzy. Odpowiednie ukształtowanie nakrętki teowej w połączeniu z elementem sprężystym (kulka/sprężyna dociskowa) umożliwiają łatwą instalację i pozycjonowanie zestawu montażowego w rowku teowym profila.

system profili kompatybilny z zestawami montażowymi

Rys.1. System profili kompatybilny z zestawami montażowymi GN 965

Seria GN 968 – dedykowana do systemu profili o wymiarach 30, 40 i 45 mm, z rowkami teowymi szerokości 8 i 10 mm (Rys. 2). W skład zestawu wchodzą: nakrętka GN 505 do rowków teowych oraz śruba o odpowiednich wymiarach i kształcie łba. Nakrętki te umożliwiają łatwą instalację i pozycjonowanie zestawu montażowego. Mogą być wpinane w dowolnym miejscu rowka teowego. Montaż odbywa się poprzez włożenie nakrętki do rowka i przekręcenie o ćwierć obrotu.

system profili kompatybilny z zestawami montażowymi

Rys.2. System profili kompatybilny z zestawami montażowymi GN 968

Stosowanie gotowych zestawów montażowych upraszcza mocowanie różnorodnych elementów maszyn na profilach z rowkami teowymi. Eliminuje to konieczność każdorazowego kompletowania odpowiednich typów i rozmiarów śrub oraz nakrętek.

Dokładny opis zestawów montażowych GN 965 i GN 968 wraz z zestawieniami standardowych elementów ELESA+GANTER oraz kompatybilnych profili z rowkami teowymi, na których mogą być zamocowane, dostępne są na kartach katalogowych poszczególnych zestawów montażowych.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Uchwyty rurowe ETH-AN z nagrodą IF Design Award 2015
LUBDREW 2015 – Targi Obróbki Drewna

Najnowsze artykuły

Menu