Zmechanizowany Husky

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Prowadzicie prace w terenie i musicie dźwigać ze sobą mnóstwo potrzebnego sprzętu? Skorzystajcie z pomocy robota. Firma Clearpath Robotics zaprezentowała robotyczną platformę, którą nazwano Husky. Pojazd ma niespełna metr długości, niecałe 40 cm wysokości i 67 szerokości. Robot jest w stanie unieść ładunek o wadze do 75 kg. Jednak co najistotniejsze, doskonale sprawdza się nie tylko na równej nawierzchni, ale również na terenach leśnych i skałach.

Źródło: YouTube/Clearpath Robotics by Rockwell

Urządzenie porusza się na czterech kołach i dobrze radzi sobie z omijaniem przeszkód. Na pełnym naładowaniu robot jest w stanie pracować trzy godziny. Husky nie należy do demonów prędkości i rozwija maksymalną prędkość 1 m/s. Robot może być wyposażony w radar LIDAR, kamery, GPS, czujniki IMU i stabilizatory. To wszystko powoduje, że Husky staje się idealnym narzędziem dla osób prowadzących badania lub pomiary w terenie. Szczególnie przydatny będzie w pracach związanych geologią. Co ważne, Husky charakteryzuje się łatwą obsługą i korzysta z protokołu szeregowego open source. Wykorzystuje obsługę API dla ROS oraz opcje dla języków programowania C++ i Python.

Źródło: clearpathrobotics.com | ilustracja: ChatGPT

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Proteza jakiej jeszcze nie było?
Automatyczne koszenie trawnika

Najnowsze artykuły

Menu