Żyroskopowy transport przyszłości

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Wynalazca i miliarder Dahir Semenov zaproponował nietypowe rozwiązanie problemu korków w dużych miastach. Wymyślone urządzenie nazwał Gyrocar. Przypomina on nieco latający spodek, ale w rzeczywistości może być to autobus poruszający się nad ziemią przy pomocy specjalnych żyroskopów.

Źródło: YouTube/Dahir Insaat

Całość koncepcji przypomina chiński projekt TEB, który ostatecznie został porzucony ze względu na małą praktyczność rozwiązania. Na razie nie wiadomo, czy projekt stworzony z myślą o zakorkowanych moskiewskich ulicach czeka taki sam los, ale pewne jest to, że przed wprowadzeniem Gyrocarów miasta decydujące się na nową technologię czekałaby ogromna przebudowa. Poruszanie się tych pojazdów będzie wymagało budowy całej linii struktury latarni miejskich, znaków, słupów oraz sygnalizacji świetlnej. Widzimy zatem, że do realizacji pomysłu jeszcze bardzo długa droga oraz konieczne będą ogromne nakłady finansowe. Niemniej pomysłodawca liczy na to, że znajdą się osoby lub firmy, które zechcą wprowadzić tę intrygującą koncepcję w życie.

Źródło: iflscience.com | Ilustracja: YouTube/Dahir Insaat

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Polski łazik do badania trudnych terenów
Uniwersalny pojazd

Najnowsze artykuły

Menu